недела, април 18, 2021
6 °c
Skopje
10 ° нед
9 ° пон
9 ° вто

Tag: автомобил

Голема брзина и домет од околу 500 км: Протекоа информации за потенцијалните перформанси на електричниот автомобил на Apple

Иако поминаа години од очекуваната презентација на автомобилот на Apple, сега се објавени перформансите кои би можел да ги има. ...

Прочитај повеќе

Тесла се пофали: Велат дека со нивниот автопилот шансите за сообраќајна несреќа се дури 7 пати помали

Официјалните податоци на Тесла покажуваат дека нивните автомобили, додека се управуваат од автопилот, учествуваат во сообраќајни несреќи на секои 3,45 ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 283 1 2 283