понеделник, ноември 29, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: авганистан

На скопскиот аеродром синоќа пристигнаа 131 Авганистанец кои работеле во Обединетите Нациии(ВИДЕО)

Синоќа на Меѓународниот аеродром Скопје, пристигна група од 131 граѓанин на Авганистан. Од Владата информираа дека се работи за вработени ...

Прочитај повеќе

Уште 7 мигранти од Авганистан си одат од Македонија, во моментов има 400 со привремен престој

4-ца возрасни и три деца изутрината од Меѓународниот аеродром Скопје преку Истанбул, заминаа за Португалија како нивно трајно одредиште.Станува збор ...

Прочитај повеќе

Нова група од 149 авганистанци доцна синоќа пристигна во земјава, 450 вкупно досега

Република Северна Македонија останува посветена како дел од меѓународната хуманитарна акција за помош на граѓани од Авганистан кои во изминатиов ...

Прочитај повеќе

Новите господари на Авганистан во голем проблем: Талибанците загубија 85 борци за една недела, кој тоа ги убива сега?!

Талибанците имаат опасен непријател во својот двор. На 24 септември, официјалниот весник на ИСИС „Наба“ објави резиме на неодамнешните операции ...

Прочитај повеќе

Авганистански бегалец дочекан како куче во Америка: Ја објавил на твитер храната што му ја дадоа, проследена со страшни коментари

Авганистанскиот бегалец објаснува зошто твитнал фотографија од мал оброк откако добил реакција. Хамед Ахмади, авганистански бегалец во Ел Пасо, Тексас, ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 5 1 2 5
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00