Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 9,996.29 0.96%    BESK 8,169.00 -8.12%    GRNT 901.50 0.26%    KMB 5,400.00 0.11%    KOIN 1,000.00 0%    MPT 62,600.79 0.55%    MTUR 5,301.00 0.02%    RMDEN18 98.90 0.1%    SBT 2,335.67 -1.31%    STB 1,192.55 2.11%    STIL 103.00 0.54%    TEL 295.00 0%    TNB 16,785.00 1.25%    TTK 1,482.46 2.24%    
Почетна » Вести од категорија » ИНТЕРВЈУ(Страна 2)

Интервју со Мери Каровска, сопственик на Каровска ДООЕЛ

Интервју со Мери Каровска, сопственик на Каровска ДООЕЛ

Денар: г-ѓа Каровска, која е основата дејност на  Каровска ДООЕЛ, кои услуги ги нудите? -Каровска ДООЕЛ е Друштво за економско сметководствени услуги и даночно советување и нудиме услуги од оваа област: финансиско сметководствени услуги, консалтинг услуги, финансиски анализи, изработка на…

Интервју со Предраг Милошевски, член на управниот одбор на КБ Прво пензиско друштво АД Скопје

Интервју со Предраг Милошевски, член на управниот одбор на КБ Прво пензиско друштво АД Скопје

Помладите со мал износ можат да заштедат значајна сума за нивните пензионерски денови “Финансиската култура и планирањето на финансиите на нашите граѓани сѐ уште не е на задоволително ниво иако има значителен напредок од почетокот на пензиските реформи, покажува искуството…

Интервју со Соња Шмуц, генерален менаџер на Словенечката стопанска и индустриска комора

Интервју со Соња Шмуц, генерален менаџер на Словенечката стопанска и индустриска комора

“Единствените граници со кои треба да се справиме се оние во нашиот ум!” Денар:Ве молиме кажете ни нешто за себе и за почетоците на вашата професионална кариера. Јас сум посветена на бизнисот. Бизнисот е мојата страст, она што ме возвишува.…

Интервју со Радмила Чобанова Василевска, Директор за контрола на квалитет во Битолска Млекара

Интервју со Радмила Чобанова Василевска, Директор за контрола на квалитет во Битолска Млекара

Денар: Поводот за ова интервју е Меѓународниот ден на квалитет, кој секоја година се одбележува во месец ноември. Во оваа насока, што сѐ презема Битолска млекара за да осигура квалитетни производи? Квалитетот е одговорност на секој вработен во Бимилк. Секој…

Интервју со г. Мурат Јуксел, кантри маркетинг директор на Рамсторе Македонија

Интервју со г. Мурат Јуксел, кантри маркетинг директор на Рамсторе Македонија

Секогаш се трудиме да ги надминеме потребите и очекувањата на нашите потрошувачи! Денар: Зошто Рамсторе е прв избор на потрошувачите? За време на нашето дванаесетгодишно постоење во македонскиот малопродажен сектор, ние секогаш се обидувавме да ги надминеме потребите и очекувањата…

Интервју со Димитар Богов – гувернер на Народната банка на Република Македонија

Интервју со Димитар Богов – гувернер на Народната банка на Република Македонија

Денар: Како ја оценувате макроекономската состојба во Македонија? Макроекономската состојба во Македонија во првата половина на 2017-та година во голема мера беше под влијание на политичката нестабилност во земјата. Во април направивме надолна ревизија на прогнозата за раст од 3,5% до…

Интервју со Коста Костадиновски, извршен директор на Илирика

Интервју со Коста Костадиновски, извршен директор на Илирика

Илирика како врвна финансиска институција нуди високо ниво на инвестициски услуги кои покрај разните предизвици секогаш е доследна во своите стратегии кои резултираат со долгорочни успеси. Повеќе од 10 години клиентите имаат одлични резултати и позиции на пазарот. За клучот…

Интервју со Олга Дервенџи – Менаџер за лизинг на Skopje City Mall

Интервју со Олга Дервенџи – Менаџер за лизинг на Skopje City Mall

Денар: Skopje City Mall е нашиот најголем трговски центар, чија работа и функционирање мора постојано да ја следите. Како се справувате со оваа задача, односно кои се Вашите предизвици? Во Skopje City Mall имаме вкупно 180 закупци. Наша обврска како…

Интервју со Дарко Панчевски – претставник од маркетинг секторот на Skopje City Mall

Интервју со Дарко Панчевски – претставник од маркетинг секторот на Skopje City Mall

Денар: Овој месец Skopje City Mall слави 5 години постоење и за овие неколку години успеа да се позиционира како лидер на пазарот. Што е она што го прави овој трговски центар успешен и примамлив за посетителите? Skopje City Mall…

Интервју со Валентина Николовска – менаџер за комерцијализација на Skopje City Mall

Интервју со Валентина Николовска – менаџер за комерцијализација на Skopje City Mall

Задоволните и лојални клиенти се нашиот најголем успех и сатисфакција Skopje City Mall е првиот современ трговски центар во Македонија кој утре слави 5 години постоење. Со својата уникатност подеднакво и во понудата и во дизајнот, Skopje City Mall привлекува…