сабота, септември 25, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

ЕКОНОМИЈА

Економија

Најголемата опозициска партија во Австрија бара референдум за враќање на шилингот

Лидерот на најголемата опозициска политичка партија во Австрија, Партијата на слободата (ФПО) Хајнц Кристијан Штрахе побара одржување референдум за враќање на...

Прочитај повеќе

Барни: ЕУ не ја разгледува можноста за зголемување на гарантираните банкарски депозити над сто илјади евра

Европската унија не ја разгледува можноста за зголемување на гарантираните банкарски депозити над сто илјади евра, изјави еврокомесарот за внатрешен...

Прочитај повеќе
Страна 3832 од 3944 1 3.831 3.832 3.833 3.944
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00