Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Почетна » Вести од категорија » АВТОБИЗ(Страна 408)

Rolls Royce го отвори најголемиот продажен салон

Rolls Royce го отвори најголемиот продажен салон

Британскиот производител на луксузни автомобили „Rolls Royce“ и официјално го претсави својот најнов продажен салон, кој воедно е и нивни најголем објект досега. Салонот е сместен во кинеската провинција Шенјанг, а со ова компанијата дојде до бројката од шеснаесет продажни…

Рено ја претстави новата линија на Лагуна

Рено ја претстави новата линија на Лагуна

Рено ја претстави својата нова Лагуна која ќе се карактеризира со благo подобрување, така што на седан и караван моделите е забележителна нова предна страна со LED светла за дневна светлина. Новите модели ќе се одликуваат со редизајнирани 16 инчни…

BMW го лансира новиот бренд Zinoro

BMW го лансира новиот бренд Zinoro

„BMW“ и кинескиот партнер „Brilliance“ постигнаа договор за лансирање на нов бренд на кинескиот пазар кој ќе се вика „Zinoro“. Овој бренд ќе биде во сопственост на заедничката компанија која веќе произведува модели на „BMW“ за кинескиот пазар. „Zinoro“ ќе…

Новиот Qashqai пристигнува во ноември

Новиот Qashqai пристигнува во ноември

Втората генерација на кросоверот на „Nissan“ ќе донесе иновативни решенија, како на полето на дизајнот, така и во поглед на технологијата. Но како навистина ќе изгледа „Qashqai II“ кога ќе биде претставен оваа есен можеме само да погодуваме, но некои…

Форд и ГМ работат на развој на девет и десет степена трансмисија

Форд и ГМ работат на развој на девет и десет степена трансмисија

Со воведувањето на седум и осум степената трансмисија се промени начинот со кој возачите управуваа со своите автомобили. Сега се појавија информации дека компаниите ГМ и Форд работат на развој на автоматска трансмисија со девет и десет степени на пренос.…

BMW MZ8 – концепт во знакот на број 8

BMW MZ8 – концепт во знакот на број 8

Двата можеби најпрепознатливи спортски модели кои во изминатиот четврт век излегоа од производните ленти на „BMW“ со сигурност се Серија 8 и Z8. Серија 8 се произведуваше од 1989-та до 1999-та година, додека Z8 чиј дизајн беше дело на Хенрик…

Ауди го менува дизајнерскиот речник

Ауди го менува дизајнерскиот речник

Како што тврдат некои извори во Ауди забрзано се подготвуваат за големи промени во својот дизајнерски речник. Имено компанијата уште во ноември минатата година најави дека работат на нова дизајнерска стратегија. Главниот дизајнер во Ауди, Вофганг Егер добил задача да…

Дизајнерскиот концепт за Ferrari FT12

Дизајнерскиот концепт за Ferrari FT12

Дизајнерот Алдо Шурман го претстави својот нов дизајнерски концепт за кој се верува дека ќе биде одлична замена за „Ferrari 458 Italia“. Овој дизајн ја има ознаката „FT12“ и се одликува со профил кој е веќе виден кај „Lotus“, а…

Кia Motors бележи зголемување на продажбата

Кia Motors бележи зголемување на продажбата

Од корпорацијата „Kia Motors“ известија дека во март месец продале 2.7 проценти повеќе автомобили во споредба со истиот месец од 2012-та година. Најголем раст е забележан во Кина, каде продале 48.364 возила, а пак во Европа имале раст од 7…

Lamborghini Pregunta, уникат со милионска цена

Lamborghini Pregunta, уникат со милионска цена

Доколку сакате да купите автомобил и сте подготвени за него да одвоите милионска сума, го имаме вистинското решение за вас кое доаѓа од „Lamborghini“. Не станува збор за никаква подобрена верзија на „Aventador“, „Gallardо“ или „Murcielagо“, туку за концептот „Pregunta“…