Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Брандова диета – за 1 седмица можете да загубите 5 кг

Време: 15:11

Датум: October 2, 2017

Категорија: ДИЕТИ

Оваа диета трае 2-3 седмици, а за 1 седмица можете да загубите во просек 5 кг, зависно од вишокот на килограми кој го поседувате.

ПОЈАДОКОТ е секогаш ист: кафе или чај без шеќер, 2 бисквити, или парче сирење.

1 ДЕН

РУЧЕК: чаша кисело млеко, 2 портокали или јаболки

ВЕЧЕРА: 125 гр немасно сирење, 1 јајце, 2 краставици

2 ДЕН

РУЧЕК: 1/4 пиле, 2 краставци

ВЕЧЕРА: 125 гр немасно сирење, 150 мл млеко.

3 ДЕН

РУЧЕК: 100 гр сирење, 1 порокал или јаболка

ВЕЧЕРА: 200 гр салата, 2 јајца

4 ДЕН

РУЧЕК: 1/4 пиле, 2 краставици

ВЕЧЕРА: 200 гр салата, 1 јајце, 50 гр пршута

5 ДЕН

РУЧЕК: 125 гр слатко сирење, 1 јаболко или 2 мандарини

ВЕЧЕРА: 100 гр колбас, 1 јајце, неколку ротквици или 1 домат

6 ДЕН

РУЧЕК: шолја кисело млеко, 2 јаболки или 2 мандарини

ВЕЧЕРА: 125 гр несолено сирење, 1 шолја млеко

7 ДЕН

РУЧЕК: 100 гр колбас, 1 краставица

ВЕЧЕРА: 100 гр сирење, неколку ротквици или 1 домат

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • 5-дневна мартовска диета

  5-дневна мартовска диета

  Оваа диета претежно се состои од овошје и зеленчук. Таа трае 5 дена, после кои се потребни 2 дена одмор, односно нормално, но не претерано…

 • 3-дневна диета со туна

  3-дневна диета со туна

  Оваа диета помага без голем напор да изгубите 1,5 кг за 3 дена. Звучи одлично, зарем не? Па да видиме како изгледа оваа кратка диета……

 • 14-дневна бразилска диета

  14-дневна бразилска диета

  Со 14-дневната бразилска диета за две недели може да го симнете 4-5кг. Ако не сакате јајца, најдобро е воопшто да не започнувате со оваа диета.…

 • Oслабете до 10 кг со оваа 3-неделна диета

  Oслабете до 10 кг со оваа 3-неделна диета

  Погледнете како да ослабите од 5 до 10 килограми, држејќи ја 3-неделната диета на експертот за исхрана Брајан Филат. 3-неделната диета на Брајан Филат е…

 • Диета: За 15 дена 5 кг помалку

  Диета: За 15 дена 5 кг помалку

  Оваа диета ви овозможува да загубите 5 килограми за 15 дена. Со неа се внесуваат доволно витамини и минерали, па нема чувство на слабост при…

 • Супер ефикасна диета која ќе ги „стопи“ празничните килограми

  Супер ефикасна диета која ќе ги „стопи“ празничните килограми

  Ви претставуваме една од моментално најпопуларните диети, базирана на суво овошје и вино, која може да ви помогне за 5 дена да симнете и до…

 • Викенд диета: Тотална детоксикација за само 48 часа

  Викенд диета: Тотална детоксикација за само 48 часа

  Оваа викенд диета ќе го препороди вашиот организам… Ако вашата кожа е сува или пак премногу масна, постојано сте уморни и немате енергија, можно е…

 • Јогурт диета: За само неколку дена отстранете го вишокот килограми

  Јогурт диета: За само неколку дена отстранете го вишокот килограми

  Не е ова диета во вистинска смисла на зборот, повеќе станува збор за феномен кој постои во различни верзии. Ви претставуваме една од нив, можете…

 • „Чиста“ диета: Ослабете лесно три килограми до Нова година

  „Чиста“ диета: Ослабете лесно три килограми до Нова година

  Иако за губиток на вишокот килограми пред се е потребно да јадете здраво и да сте физички активни, постои уште еден начин за слабеење кој…

 • Кратка диета со суви сливи за брзо намалување на килограмите

  Кратка диета со суви сливи за брзо намалување на килограмите

  Оваа диета се базира на внесување на шест суви сливи по порција… Диетата со суви сливи спаѓа во т.н брзи диети и е наменета за…