среда, декември 8, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: јапонија

Јапонија ја суспендира вакцинацијата со „Модерна“ како мерка на претпазливост поради присуство на страно тело: „Се сомневаме во метални честички“

Страниот елемент пронајден во серијата вакцини на компанијата „Модерна“ против ковид-19 доставени во Јапонија, најверојатно е метална честичка, објави денеска ...

Прочитај повеќе

Се отвори Академија за извршни менаџери под покровителство на Макпрогрес, ЕБОР Лондон и владата на Јапонија

Со големо задоволство Ви го најавуваме формирањето на Академијата за Извршни Менаџери во Виница, под покровителство на компанијата МАКПРОГРЕС, ЕБОР ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 47 1 2 47
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00