среда, февруари 24, 2021
15 °c
Skopje
7 ° сре
9 ° чет
11 ° пет

Tag: фирми

Владата ја објави листата на фирми кои добиле државна помош, а не им исплатиле плати на вработените

Владата, синоќа ја објави листата на фирми кои добиле државна помош, а тие не ги уплатиле средствата на своите вработени. Најголем дел ...

Прочитај повеќе

Активистите и синдикатите апелираат да не се повтори старата грешка, парите од државната помош да ги добијат работниците, а не фирмите!

Апелите и предупредувањата од граѓанските здруженија и синдикатите не беа сериозно сфатени од страна на власта, па затоа се случија голем ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 17 1 2 17