петок, февруари 26, 2021
2 °c
Skopje
10 ° пет
6 ° саб
5 ° нед

Tag: субвенции

Субјектите со месеци принудно затворени со Уредба бараат итно донесување протоколи и финансиска поддршка за опстанок

Пред пропаѓање во исклучително тешка состојба се претпријатијата од секторот услуги кои како резултат на владината Уредба се уште се ...

Прочитај повеќе

Денар анализа: Субвенциите на странски инвестиции – благодет за бизнисмените или поддршка за економијата?

Привлекувањето на странски директни инвестиции последнава деценија е една од омилените теми на политичарите не само во земјава туку во ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 25 1 2 25