понеделник, ноември 29, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: спутник

300 антитела штитат од делта-сојот на коронавирус, тврди пронаоѓачот на „спутник В“

Директорот на Националниот истражувачки центар за епидемиологија и микробиологија „Гамалеја“ Александар Гинзбург вели дека истражувањето на тој институт покажало дека ...

Прочитај повеќе

Супстанцијата за „спутник В“ пристигнува во Србија: ќе бидат произведени 4 милиони вакцини

Супстанцијата за производство на вакцината „спутник В“ пристигнува во Институт „Торлак“ во попладневните часови, а производството на вакцината во тој ...

Прочитај повеќе

Рускиот институт одобри, Србија ќе ја произведува вакцината „спутник В“

Рускиот национален институт за епидемиологија и микробиологија „Гамалеја“ го потврди квалитетот на вакцината произведена во српскиот институт „Торлак“. Институтот го ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 4 1 2 4
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00