среда, 6 јули 2022
ПочетнаКОРОНАОд 4 јуни почнува производството на вакцината „спутник В“ во Србија

Од 4 јуни почнува производството на вакцината „спутник В“ во Србија

Министерот за иновации, Ненад Поповиќ, денеска соопшти дека производството на вакцината против коронавирус, „спутник В“ во Србија ќе почне на 4 јуни.

Тој ја обелодени таа информација на „Твитер“.

„ЕКСКЛУЗИВНО: Производството на @sputnikvaccine во Институтот Торлак ќе почне в петок, 4 јуни, со свечена церемонија на која ќе учествуваат високи државни функционери на Србија и Русија. Победуваме заедно!”, напиша Поповиќ.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП