вторник, април 20, 2021
9 °c
Skopje
9 ° вто
10 ° сре
10 ° чет

Tag: протоколи

Бектеши: Ќе се зголемат ингеренциите на Пазарната инспекција, тука сме да разговараме со угостителите

Мерките за угосителските објекти донесени вчера, се предлог на Комисијата за заразни болести и ние во целост ќе ги почитуваме. ...

Прочитај повеќе

За дел од угостителите уште нема протоколи, Комисијата итно да ги донесе за да се превенира хаос

Туристичко угостителската комора при Сојузот на стопански комори на Македонија, денес одржа состанок со Комисијата за заразни болести на која ...

Прочитај повеќе

Oбјавени протоколите за одржување спортски натпревари, работа на музеи, вршење меѓуградски превоз

На веб страницата на Владата (https://vlada.mk/protokoli-koronavirus) се објавени Протоколот за редовна работа на уплатно-исплатни места на приредувачите на игри на ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 2 1 2