четврток, април 22, 2021
14 °c
Skopje
11 ° чет
8 ° пет
11 ° саб

Tag: пакет

Барањата на бизнисот се прифатени но, апелот е итно носење на законите за брза реализација на петтиот пакет мерки!

Најголемиот дел од бизнис заедницата во земјава е задоволен од објавените мерки кои влегоа во петтиот сет мерки како поддршка ...

Прочитај повеќе

Под притисок на Конгресот Трамп го потпиша пакетот економска помош од 900 милијарди долари

Под притисок на пратениците во Конгресот, американскиот претседател, Доналд Трамп, синоќа го потпиша пакетот помош за економијата од 900 милијарди ...

Прочитај повеќе

Американскиот Конгрес постигна договор, пристигнува пакет помош од 900 милијарди долари

Највисоките претставници на американскиот Конгрес постигнаа договор за финансиски пакет помош за ублажување на последиците од пандемијата во износ од ...

Прочитај повеќе

Четвртиот пакет мерки чека на пратениците, бизнисот алармира дека нема пари за октомвриска плата, УЈП апелира исплатете ќе ви дадеме

Додека се чека на пратениците да ги изгласаат законите со кои ќе може да стартува четвртиот пакет антикризни мерки тежок ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 22 1 2 22