понеделник, ноември 29, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: организам

Еве што се случува кога во кафето ќе додадете сода бикарбона – ќе го препороди организмот

Некои видови кафе имаат поголема концентрација на киселина, што може да го вознемири чувствителниот желудник, особено ако консумирате повеќе од ...

Прочитај повеќе

Ќе го препороди вашиот организам: Сите лудуваат за здравиот пијалок кој топи килограми, еве како да го направите!

Покрај редовната физичка активност и урамнотежената исхрана, некои трикови можат да ви помогнат многу полесно и побрзо да изгубите вишок ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 13 1 2 13
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00