среда, декември 8, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: лесно

Азески во Топ Тема: „Црвената нафта“, се злоупотребува поради пониската цена, односно се употребува како замена за дизелот

Изедначување на акцизата на Екстра лесното гориво со дизелот би се спречиле масовните злоупотреби кои се прават и предизвикуваат дупка ...

Прочитај повеќе

Додека државата прави анализи – буџетот губи, а животната средина го плаќа цехот од малверзации со нафтата за греење

Додека институциите се уште прават анализи по предлогот за изедначување на акцизите, од пониската акциза на Екстра лесно гориво што ...

Прочитај повеќе

Државата губи на акциза, а животната средина плаќа – 90 проценти од Екстра лесното гориво на нашиот пазар завршува како гориво за транспорт

Дизелот и Екстра лесното гориво освен разликата во акцизата и цената се разликуваат и во техничките карактеристики кои се однесуваат ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 5 1 2 5
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00