среда, април 21, 2021
11 °c
Skopje
10 ° сре
12 ° чет
8 ° пет

Tag: латинска

Самит на Неврзаните: Венецуела и Куба ја критикуваат економската војна на САД против Латинска Америка

Претседателот на Венецуела, Николас Мадуро ги предупреди во неделата светските челници на самитот на Неврзаните земји дека неговата држава е ...

Прочитај повеќе