петок, февруари 26, 2021
8 °c
Skopje
10 ° пет
5 ° саб
4 ° нед

Tag: корона

Откриле 240 нови варијанти на коронавирус, од кои некои можат да избегнат имунолошка реакција: „Потребни се поагресивни мерки“

Индиските здравствени власти објавија дека се откриени дури 240 мутирани варијанти на коронавирус во земјата и предупредуваат дека некои од ...

Прочитај повеќе

Германија: Откриено како владата и научниците ја поттикнале хистеријата околу короната

Германското Министерство за внатрешни работи побарало експертиза од институтот за јаглен и универзитетите за епидемија во март минатата година. Целта ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 39 1 2 39