вторник, октомври 26, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: корона

Тедрос: Пандемијата нема да заврши додека државите и компаниите кои ги контролираат набавките ги усогласат своите изјави со делата

Директорот на Светската здравствена организација (СЗО), Тедрос Аденон Гебрејесус изјави дека пандемијата на Ковид е далеку од завршена. „Ги имаме ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 52 1 2 52
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00