вторник, март 2, 2021
2 °c
Skopje
6 ° вто
7 ° сре
7 ° чет

Tag: конгрес

Американскиот Конгрес постигна договор, пристигнува пакет помош од 900 милијарди долари

Највисоките претставници на американскиот Конгрес постигнаа договор за финансиски пакет помош за ублажување на последиците од пандемијата во износ од ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 7 1 2 7