четврток, април 22, 2021
16 °c
Skopje
11 ° чет
8 ° пет
11 ° саб

Tag: квантас

„Катар ервејс“ ќе биде симнат од тронот: Новиот најдолг директен лет ќе му припаѓа на „Квантас“

Австралиската авиокомпанија „Квантас“ ги претстави плановите за најдолгиот директен комерцијален лет во светот. „Квантас“ се надева дека нејзините авиони од ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 2 1 2