понеделник, ноември 29, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Новите господари на Авганистан во голем проблем: Талибанците загубија 85 борци за една недела, кој тоа ги убива сега?!

Талибанците имаат опасен непријател во својот двор. На 24 септември, официјалниот весник на ИСИС „Наба“ објави резиме на неодамнешните операции ...

Прочитај повеќе
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00