среда, август 4, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: инфекција

Истражување: Инфекцијата со коронавирус е три пати помала кај вакцинираните

Целосно вакцинираните луѓе во Англија имале три пати помала веројатност да бидат позитивни на коронавирус отколку невакцинираните луѓе, според британското ...

Прочитај повеќе

Доколку ги имате овие симптоми по вакцинацијата, можеби сте заразени: Четири многу невообичаени знаци укажуваат на инфекција со коронавирус

И покрај фактот дека процентот на заразени лица меѓу вакцинираните е мал, експертите откриле дека тие имаат четири многу карактеристични ...

Прочитај повеќе

Заразените со Ковид – 19 може да ја шират инфекцијата пократко отколку што се сметаше порано

Систематското испитување и мета-анализата на три човечки коронавируси сугерираат дека лицата заразени со вирусот SAVS-CoV-2 кој предизвикува Ковид -19, најверојатно ...

Прочитај повеќе

Тешка и мачна борба со вирусот: луѓе кои оздравеле по неколку месеци повторно се заразиле со Ковид-19

Виролозите потврдија нови случаи кога луѓе коишто прележале коронавирус, по неколку месеци повторно се заразиле. Еден пациент во Холандија и ...

Прочитај повеќе

Листа на работни места со најголем ризик од зараза – продавачите се најбезбедни од коронавирусот

Европскиот центар за спречување и контрола на болести го анализираше појавувањето на кластери, односно групи заразени во различни работни средини ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 3 1 2 3
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00