понеделник, ноември 29, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: земјата

Бектеши: Дијаспората дел од финансиската поддршка за инвестирање во земјата

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска одржа работна средба во Стопанската комора на Северозападна Македонија, каде пред претставниците на деловните ...

Прочитај повеќе

„Добредојдовте во земјата на шампионите – вози одговорно“ – Нова кампања на РСБСП и РК Вардар

Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата и европскиот ракометен првак „Вардар“ преку заедничка соработка во наредниот период ќе ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 5 1 2 5
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00