четврток, април 22, 2021
14 °c
Skopje
11 ° чет
8 ° пет
11 ° саб

Tag: зграда

Нов потег на Џоковиќ кој мами насмевки на лицето: Со децата пред зграда изигра партија тенис(видео)

На Новак Џоковиќ толку многу му недостасуваат тениските турнири што реши да изигра една партија со "клинците" надвор пред зграда. ...

Прочитај повеќе

Кинезите изградија пруга која поминува низ станбена зграда, станарите не се бунат бидејки возот по нешто е специјален (Видео)

Еден град во Кина постави нови стандарди кога станува збор за железница и архитектура. Имено, возот во градот Чункинг поминува ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 8 1 2 8