четврток, февруари 25, 2021
12 °c
Skopje
9 ° чет
11 ° пет
6 ° саб

Голема брзина и домет од околу 500 км: Протекоа информации за потенцијалните перформанси на електричниот автомобил на Apple

Иако поминаа години од очекуваната презентација на автомобилот на Apple, сега се објавени перформансите кои би можел да ги има. ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 73 1 2 73