среда, септември 22, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: европска унија

Странските работници во ЕУ честопати се преквалификувани за работата што ја работат (ИНФОГРАФИК)

Странските работници во ЕУ честопати се подобро квалификувани за позицијата што ја имаат отколку локалното население, според податоците на Евростат ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 2 1 2
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00