среда, септември 22, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: делта

Најнова студија: Заштитата на „Фајзер“ и на „Астра зенека“ против делта-сојот опаѓа во рок од три месеци

Најнова здравствена студија во Обединетото Кралство покажала дека во рок од три месеци опаѓа заштитата што ја обезбедуваат вакцините на ...

Прочитај повеќе

Фајзери ги објави првите резултати од тестирањето на третата доза на вакцината, а одобрувањето стигнува веќе во септември? „Резултатите се ветувачки“

Фајзер ги достави првите податоци до Американската администрација за храна и лекови (ФДА) за третата доза вакцина за возрасната популација ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 6 1 2 6
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00