четврток, декември 3, 2020
2 °c
Skopje
3 ° чет
5 ° пет
4 ° саб

Tag: возило

Германската полиција: Не стои екстремизам зад нападот врз канцеларијата на Меркел(ФОТО+ВИДЕО)

Полицијата во Берлин не претпоставува дека инцидентот од средата наутро, кога автомобил влета во влезната врата од канцеларијата на Ангела ...

Прочитај повеќе

Брако го создаде првото возило во Европа за одржување хигиена во урбани средини кое испушта вода, наместо издувни гасови

Велешката компанија „Брако“ ја произведе првата во Европа еколошка машина за одржување хигиена во урбани средини под брендот„Green Machines“ GM ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 245 1 2 245