вторник, октомври 19, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: вакцина

„Фајзер“ бара одобрување за употреба на вакцината кај деца на возраст од 5 до 11 години

Фармацевтските компании „Фајзер“ и „Бионтек“ до Американската администрација за храна и лекови ги доставија прелиминарните резултати од испитувањето за употреба ...

Прочитај повеќе

Зошто експертите во САД не одобрија трета доза на вакцина за сите возрасни групи?

Советниците за вакцинација на Американската администрацијата за храна и лекови во петокот одбија да препорачаат агенцијата да одобри ревакцинација за ...

Прочитај повеќе
Страна 2 од 28 1 2 3 28
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00