вторник, септември 21, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: вакцина

Зошто експертите во САД не одобрија трета доза на вакцина за сите возрасни групи?

Советниците за вакцинација на Американската администрацијата за храна и лекови во петокот одбија да препорачаат агенцијата да одобри ревакцинација за ...

Прочитај повеќе

Јапонија ја суспендира вакцинацијата со „Модерна“ како мерка на претпазливост поради присуство на страно тело: „Се сомневаме во метални честички“

Страниот елемент пронајден во серијата вакцини на компанијата „Модерна“ против ковид-19 доставени во Јапонија, најверојатно е метална честичка, објави денеска ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 27 1 2 27
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00