среда, февруари 24, 2021
9 °c
Skopje
7 ° сре
9 ° чет
11 ° пет

Tag: бонус

Со дополнителни здравствени и безбедносни мерки рудникот САСА продолжува со работа, а вработените добија тримесечен бонус

И покрај сите предизвици предизвикани од Ковид-19 пандемијата, рудникот за олово и цинк САСА продолжи со производство и продажба на ...

Прочитај повеќе

Рудник САСА обезбеди новогодишен бонус за вработените, пакетчиња за сите деца, како и пакети за социјално ранливите категории граѓани

Рудникот САСА и оваа година обезбеди новогодишни подароци за различни групи на граѓани од општината Македонска Каменица и за сите ...

Прочитај повеќе

Трамп ги потпиша даночните реформи – “компаниите прославуваат, им даваат бонуси на работниците”

Американскиот претседател Доналд Трамп потпиша измени во даночниот законик за што републиканците ветуваат дека ќе биде во користат на средната ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 3 1 2 3