вторник, март 2, 2021
2 °c
Skopje
6 ° вто
7 ° сре
7 ° чет

Tag: агенции

Прометот кај услугите во вториот кварал со пад од 34,8 отсто, кај туристичките агенции и туроператори од 99 отсто

Прометот од продажба на услугите во второто тримесечје од годинава во однос на истиот период лани забележува пад од 34,8 ...

Прочитај повеќе

Ќе ја преживеат ли туристичките агенции корона – кризата за да ги обештетат граѓаните со ваучерите од пропаднатите аранжмани?

Ќе ја преживеат ли туристичките агенции корона кризата за да ги обештетат граѓаните, односно да ги реализираат ваучерите од пропаднатите ...

Прочитај повеќе

Во земјава се регистрирани околу 650 активни туристички агенции – до сега се одземени само 5 лиценци

Во регистарот на туристички агенции во земјава има околу 650 туристички агенциии со активна лицена - покажуваат последните податоци на ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 6 1 2 6