четврток, февруари 25, 2021
12 °c
Skopje
9 ° чет
11 ° пет
6 ° саб

Tag: автомобили

Tesla најавува редизајнирани S и X модели, најсилната верзија ќе има најголемо забрзување кај масовно произведените автомобили

Tesla подготвува нови изненадувања за клиентите на своите модели S и X. Tesla го најави првиот голем редизајн на Model ...

Прочитај повеќе

Израелскиот стартап претстави батерии за автомобили кои се полнат за пет минути

Електричните автомобили постигнаа огромен напредок во последните неколку години, претежно во капацитетот на батеријата која им овозможува да поминат повеќе ...

Прочитај повеќе

Колку автомобили прават најголемите производители во светот за една минута

Речиси 100 милиони нови автомобили се произведуваат годишно во светот. Индивидуално, Кина е убедливо најголемиот производител на автомобили на планетата, ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 158 1 2 158