Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 8,098.79 0.29%    BESK 7,738.39 -2.05%    GRNT 743.11 -1.78%    KMB 4,373.93 0.64%    MKSD 204.00 9.68%    MPT 30,016.78 0.05%    MTUR 4,100.00 -0.41%    OHB 6,498.44 0.11%    PPIV 44,500.00 0%    RMDEN16 95.50 0.42%    RZLE 14.00 0%    RZLV 44.00 0%    RZUS 124.82 -0.94%    STB 1,022.50 -0.26%    STBP 1,102.85 0.07%    STIL 132.97 3.31%    TEL 270.00 -1.46%    TNB 13,718.00 3%    TPLF 1,573.88 -1.18%    TTK 860.00 -1.23%    UNI 2,420.09 2.55%    ZILU 238.00 8.18%    
Почетна » Вести од категорија » ЗДРАВЈЕ(Страна 295)

Баерсдорф ја претстави колекцијата Eucerin Volume – Filler

Баерсдорф ја претстави колекцијата Eucerin Volume – Filler

Пред поголем број на фармацевти, доктори дерматолози и претставници од медиумите, компанијата Баерсдорф ја промовираше новата линија за нега на возрасна кожа Eucerin Volume – Filler. Во пријатна атмосфера на шестиот спрат на хотелот Stone Bridge,  д-р Соња Петрушеска специјалист…

Природни лекови кои ќе ви помогнат во решавањето на повеќе проблеми

Природни лекови кои ќе ви помогнат во решавањето на повеќе проблеми

Повеќето од нас се навикнати при појавата на првиот знак на настинка или болка да трчаат по лекови. Некои дури чуваат дома стотици апчиња, кремови или течности за лекување. Но, пред да скокнете до вашата мала приватна аптека, можете да…

Намирници за здрав вид

Намирници за здрав вид

Многу често луѓето го земаат видот здраво за готово, па започнуваат да мислат за здравјето на очите дури откако ќе започнат да имаат проблеми со него. Видот е екстремно важен. Благодарение на него успеваме да го перципираме светот околу нас…

Зошто е важен витаминот Ц

Зошто е важен витаминот Ц

Витаминот Ц е вистински пријател на кожата. Исто како и витамините А и Е, витаминот Ц е силен антиоксиданс. Тој ја намалува штетата предизвикана од слободните радикали, ја заштитува кожата од сончевите зраци, помага во заздравувањето на раните и го…

Како до убава, здрава и сјајна коса?

Како до убава, здрава и сјајна коса?

Косата е едно од првите нешта што го забележуваме кај луѓето кога ги гледаме за прв пат. Тоа особено важи за жените. Убавата сјајна коса секогаш привлекува погледи и остава добар впечаток, но истото не може да се каже и…

Лоши навики кои ни го загрозуваат здравјето

Лоши навики кои ни го загрозуваат здравјето

Многумина велат дека здравјето им е на прво место, но честопати се случува да не водат сметка за својата здравствена состојба. Кои се најчестите грешки што секојдневно се прават? Прескокнување на појадокот Најважен оброк во текот на денот е токму…

Мали трикови за намалување на килограмите

Мали трикови за намалување на килограмите

Генерално сите ја мразиме диетата. Само помислата на неа, луѓето ги прави нервозни, но вистината е дека ако внимавате што јадете и вежбате, нема да имате проблеми со килограмите. Еве неколку совети кои ќе ви помогнат да симнете некој килограм…

Цвекло – чувар на нашето здравје

Цвекло – чувар на нашето здравје

Освен што претставува една од најхранливите намирници што секојдневно можат да се консумираат, истовремено претставува идеален избор во текот на зимските денови. Цвеклото е лековит зеленчук кој ја стимулира размената на материите во организмот и ја подобрува функцијата на црниот…

Зошто треба да трчате?

Зошто треба да трчате?

Многу луѓе започнуваат да трчаат поради најразлични причини. Некои затоа што сакаат да ослабат, други за да бидат поздрави, а трети за да пробаат нешто ново. Трчањето го намалува стресот, ве заштитува од болести и ви помага да се ослободите…

Намирници кои го намалуваат стресот

Намирници кои го намалуваат стресот

Стресот е насекаде околу нас и колку и да се бориме да се заштитиме, нема човек кој не потпаднал под негово влијание. Сите знаеме дека тој влијае негативно врз здравјето и неретко е причинител на многу болести. Затоа, потребно е…