петок, 27 јануари 2023
ПочетнаЗДРАВЈЕНе можете да заспиете? Овој чај засекогаш ќе ви го реши проблемот...

Не можете да заспиете? Овој чај засекогаш ќе ви го реши проблемот со несоницата

Ако несоницата и стресот тропнале на вашата врата, време е да се свртите кон билката која е позната по своето релаксирачко дејство – камилица!

За разлика од популарните лекови за ублажување на вознемиреност, камилицата не создава зависност и не е штетна, а покрај тоа го зголемува нивото на глицин – аминокиселина која ги релаксира нервите и мускулите.

Затоа, кога и да имате проблем да заспиете или сте под тензија, веднаш сварете го овој чај и неколку минути по консумирање буквално ќе почувствувате како тонете во сон.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП