Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 8,012.39 -0.13%    CEVI 888.00 4.84%    GRNT 809.30 0.53%    KJUBI 1,550.00 0%    KMB 5,161.14 1.19%    KSPR 26.00 0%    MPOL 281.00 0%    MPT 43,499.91 0.25%    MTUR 4,600.88 -2.11%    OHB 6,300.00 3.28%    PPIV 45,508.14 3.17%    RMDEN08 96.50 0%    RMDEN17 96.00 0.05%    STIL 129.08 -0.26%    TEL 274.73 -0.82%    TNB 13,889.69 1.38%    TPLF 1,100.00 1.01%    TTK 999.00 0.63%    UNI 2,425.00 1.04%    USJE 22,662.00 3%    
Почетна » Вести од категорија » ИНТЕРВЈУ(Страна 6)

Интервју со Дарко Дедиќ, претседател на Управен одбор на Винер Лајф

Интервју со Дарко Дедиќ, претседател на Управен одбор на Винер Лајф

Граѓаните добија единствена можност да се животно осигурани и да инвестираат на развиените светски пазари   Денар: Винер Лајф пласираше нов и сосема уникатен производ на македонскиот пазар дефиниран како животно осигурување поврзано со инвестициски фонд. Што точно подразбира овој продукт?…

Интервју со Др Елена Арсова, медицински директор на 101 Hair Clinic

Интервју со Др Елена Арсова, медицински директор на 101 Hair Clinic

Со успешно менаџирање до нови клиенти Денар: Др Елена Арсова како медицински директор на 101 Hair Clinic, во моментов сте на релација Скопје-Белград-Загреб, како е да се менаџираат три метрополи? Секако дека бара многу време, енергија и посветеност. Секоја држава, секој град,…

Интервју со Сеад Кочан, Генерален директор на Трансмет ДОО

Интервју со Сеад Кочан, Генерален директор на Трансмет ДОО

ИНВЕСТИЦИИТЕ ВО ИНФРАСТРУКТУРАТА СЕ И ЌЕ БИДАТ КЛУЧ ЗА ЕКОНОМСКИОТ РАЗВОЈ  “Со изградбата на крупните инфраструктурни проекти се очекува да се зголеми конкурентноста на домашната економија, да се забрза транспортот, да се намалат трошоците, позитивно ќе влијае и на трговската размена,…

Интервју со Алан Шќуриќ-Маркетинг директор, Атлантик Група, Стратешка бизнис област Кафе

Интервју со Алан Шќуриќ-Маркетинг директор, Атлантик Група, Стратешка бизнис област Кафе

Денар: Завршивте факултет во Загреб, а искуства стекнувавте во интернационалните компании Данон и Дукат, а сега Атлантик Група. Со кои вредности на Атлантик Група највеќе се идентификувате? Препознавање и прилагодување на модерните трендови на современиот начин на живот, свеж поглед…

Интервју со Стевчо Ристески, Директор на Сектор за продажба за деловни корисници во Македонски Телеком

Интервју со Стевчо Ристески, Директор на Сектор за продажба за деловни корисници во Македонски Телеком

Македонија е расадник на креативни и талентирани луѓе и компании Македонските развивачи и иноватори ги пријавуваат своите готови М2М (machine 2 machine) решенија од доменот Интернет на нештата („IoT”) на интернационалниот натпревар Business Wall of Fame кој во Македонија за прв пат…

Интервју со Горан Симјаноски, сопственик на ресторанскиот комплекс Бакал

Интервју со Горан Симјаноски, сопственик на ресторанскиот комплекс Бакал

Создадовме уникатен простор за уживање на вистинските гурмани, и место каде се негува македонската традиција 1.Која беше инспирацијата да отворите ексклузивен ресторан токму во тетовско Брвеница? Инспирацијата е пред се во силните емоции кои ме поврзуваат токму со ова место.…

Среќко Накиќ: Квалитетот значи континуирано инвестирање, иновации и борба за секој потрошувач

Среќко Накиќ: Квалитетот значи континуирано инвестирање, иновации и борба за секој потрошувач

Разговараме со Г. Среќко Накиќ – Потпредседател на стратешките бизнис области, пазари во ЗНД ( Заедница на независни држави) и корпоративно управување со квалитет во Атлантик Група за самитот за стоки за широка потрошувачка, еволуцијата на трендовите во однос на…

Интервју со Јенал Ѓокилдурум, Генерален директор на малопродажба во LC Waikiki

Интервју со Јенал Ѓокилдурум, Генерален директор на малопродажба во LC Waikiki

Денар: Денес во Рамстор се отвори четвртата LC Waikiki продавница. Кажете ни нешто повеќе во врска со новата локација и нејзината содржина? Денес LC Waikiki, турскиот лидер во малопродажба ги отвора вратите на својата четврта продавница која се наоѓа на…

Интервју со Томе Атанасов, Генерален Директор на Југоекспорт Стил

Интервју со Томе Атанасов, Генерален Директор на Југоекспорт Стил

ДЕНАР: Високиот квалитет, модерниот дизајн, удобноста и трајноста се синоними кога станува збор за мебелот на Југоекспорт Стил? Колку време ви требаше за да дојдете до таа перцепција кај луѓето? Југоекспорт е фирма која постои уште од времето на бивша…

Интервју со Зоран Новковиќ – генерален менаџер на Ултра

Интервју со Зоран Новковиќ – генерален менаџер на Ултра

Денар: Компанијата Ултра од Скопје е екслузивен партнер и дистрибутер на фирмата Smart Technologies и нивните Smart Board производи за Македонија. Може ли подетално да ни го опишете производот, што всушност е Smart Board? -SMART Board интерактивната табла работи како…