Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,711.00 -0.22%    CKB 600.00 0%    GRNT 749.26 2.64%    KMB 3,877.73 2.32%    MPT 29,000.00 3.2%    OHB 5,603.27 -0.83%    OKTA 3,582.84 3.79%    PPIV 38,450.00 -2.94%    SBT 1,901.00 -2.9%    STB 940.00 0%    STIL 125.00 0.47%    TEL 280.11 0.04%    TNB 13,150.00 0%    TPLF 1,800.00 0.03%    ZILU 167.71 1.64%    
Почетна » Вести од категорија » ИНТЕРВЈУ(Страна 7)

Интервју со Александар, Филип и Владимир, сопственици на „Нутри-Груп“ – производители на првиот чипс од јаболко во Македонија

Интервју со Александар, Филип и Владимир, сопственици на „Нутри-Груп“ – производители на првиот чипс од јаболко во Македонија

1. Нутри –Груп оваа година започна со производство на првиот чипс од јаболка во Македонија. Што беше пресудно да се одлучите да се занимавате со овој бизнис? Македонија е земја во која јаболкото е застапено во изобилство и неговите потенцијали…

Интервју со Илчо Ѓорѓиоски: Работиме напорно за идните фудбалски успеси

Интервју со Илчо Ѓорѓиоски: Работиме напорно за идните фудбалски успеси

Цврсто веруваме во она што го работиме! ФФМ реализира важни проекти во нашиот фудбал, од изградбата на инфраструктура до работа со млади категории, како и во подобрување на севкупните услови за развој на македонскиот фудбал. На овие теми разговараме со…

Интервју со Валентина Дисоска, претседател на Здружението на бизнис жени од Мaкедонија

Интервју со Валентина Дисоска, претседател на Здружението на бизнис жени од Мaкедонија

Денар: Г-ѓа Дисоска, Вие сте претседател на Здружението на бизнис жени од Мaкедонија. Kоја е основната цел на вашето здружение? Економско јакнење на жената преку развој на женското претприемништво е основната цел на нашето здружение, додека нашите мисија и визија…

Интервју со Коста Петров, основач и извршен директор на Пи Ворлд

Интервју со Коста Петров, основач и извршен директор на Пи Ворлд

Коста Петров е основач и извршен директор на ,,Пи Ворлд”, глобална креативна агенција основана во Македонија, со присуство во триесет земји во светот, меѓу кои се Катар, Мароко, Јордан, Азербејџан, Србија, Хрватска и Русија. Со над 5.000 продадени примероци, неговата прва…

Интервју со Д-р Маја Стевкова Штериева, Член на Управен одбор на Комерцијална банка АД Скопје

Интервју со Д-р Маја Стевкова Штериева, Член на Управен одбор на Комерцијална банка АД Скопје

Денар: Како би ја коментирале финансиската состојба на Комерцијална банка во текот на оваа година. Банката со јуни 2014 година искажа загуба? Комерцијална банка е најголем поддржувач на македонските компании и целосно ја дели судбината на нивното работење, нивниот успех…

Интервју со Даниела Дабеска, сопственик на Резиденција Дабески

Интервју со Даниела Дабеска, сопственик на Резиденција Дабески

Денар: На социјалните мрежи и во медиумите може да се сретне најава за наскоро отворање на резиденција Дабески, што всушност ќе претставува оваа резиденција? Во октомври во Македонија почнува со работа нов центар со холистички пристап за живеење и грижа…

Успешна угостителска традиција повеќе од 20 години

Успешна угостителска традиција повеќе од 20 години

Дека во Македонија може да се води успешен семеен бизнис, показател е групацијата ГМЦ “Рагуза 919”, зад која стои семејството “Голомеиќ”. Оваа групација опфаќа пет угостителски објекти, меѓу кои ресторанот “Рагуза” во центарот на Скопје, бутик-хотелот “Вила Рагуза” на Водно…

Интервју со Славчо Јорданов – сопственик на прехранбена индустрија КИМ Неготино

Интервју со Славчо Јорданов – сопственик на прехранбена индустрија КИМ Неготино

1. КИМ Неготино прослави јубилеј 15 години, и е пример за успешна македонска бизнис приказна. Која е тајната? Пред се во посветеноста на сопствениците, мотивираноста на вработените, на високите стандарди на работење, и на самиот факт дека производите се произведуваат по…

Интервју со Јована Печијаревска, Менаџер за односи со јавност во Honeybiz

Интервју со Јована Печијаревска, Менаџер за односи со јавност во Honeybiz

ПР –от како професија, што попрецизно опфаќа? ПР – от не е само професија, туку е начин на живот. Подразбира 24 часа будност. Оние ПР професионалци што јас ги познавам никогаш не се уморни и буквално никогаш не запираат. Во…

Перица Вичишки: Бидете страствени, одговорни и креативни во вашата работа!

Перица Вичишки: Бидете страствени, одговорни и креативни во вашата работа!

1. Вашите производи се едни од најпрепознатливите во бившиот екс-ју регион. Како успевате толку долго да останете првиот избор на потрошувачите? Со аквизицијата на Дрога Колинска како компанија добивме избалансиран и исклучително квалитетен производен асортиман, тоа се брендови со долга…