вторник, септември 21, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

ЕКОНОМИЈА

Економија

Овој гигант може да ја турне Кина на колена: Слично како што Lehman Brothers ја покренаа кризата во САД во 2008 година

Презадолжената кинеска компанија за развој на недвижности „Evergrande Group“ не треба да очекува помош од владата, сметајќи дека е премногу...

Прочитај повеќе

Митреска: Мерките на централната банка избалансирани ‒ за поддршка на економијата и одржување на стабилноста

Вицегувернерката на Народната банка, Ана Митреска, учествуваше на панел-дискусијата организирана од реномираната инвестициска банка „Вуд и компанија“.  Во рамките на...

Прочитај повеќе
Страна 2 од 3937 1 2 3 3.937
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00