среда, август 4, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

ЕКОНОМИЈА

Економија

Економијата се опоравува: Еврозоната излезе од рецесија, американскиот БДП на ниво пред пандемија

Податоците беа објавени минатата недела, кои покажаа дека најголемите светски економии постојано се опоравуваат од кризата со корона, со тоа...

Прочитај повеќе
Страна 3 од 3886 1 2 3 4 3.886
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00