29 мај, 2024
ПочетнаЗДРАВЈЕСакате мирен сон? Направете го ова пред спиење (видео)

Сакате мирен сон? Направете го ова пред спиење (видео)

16532_joga02_shutterstock_3437104_630x0

Јога тренингот непосредно пред спиењето ќе ви помогне полесно да заспиете и поубаво да спиете. Јогата ќе ве смири и ќе го намали нивото на стрес, а така опуштени веднаш ќе потонете во сон.

Позите кои ви ги препорачуваме пред спиење се толку едностави што може да ги направи секој, без оглед дали претходно вежбал јога.

Потребна ви е само удобна подлога за вежбање и се што треба е да го избалансирате дишењето и правилно да ги изведувате потезите.

Погледнете ги видеата кои водат до помирен сон…

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП