вторник, април 20, 2021
12 °c
Skopje
9 ° вто
10 ° сре
10 ° чет

Tag: makedonska

Македонија домаќин на студиска средба за проект за имплементација на широкопојасен интернет во руралните области

Широкопојасниот јаз, како еден од поголемите предизвици за развој и дигитализација во Европа, регионот и Македонија, е на пат да ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 6 1 2 6