четврток, април 22, 2021
14 °c
Skopje
11 ° чет
8 ° пет
11 ° саб

Tag: уметност

Битрикс најавува година на танцот: Шестото издание на интернационалниот фестивал „Битрикс Танцова Лига’’ од 18 до 20 септември во Охрид

И покрај пандемијата и сите случувања во светот, уметноста не смее да замре. Танцовото студио Битрикс своите активности ќе ги ...

Прочитај повеќе

Лондон прогласен за најдобра туристичка дестинација во 2019 година: Еве на кое место се наоѓаат Њујорк, Рим и Дубаи

Секоја година се бира најдобрата туристичка дестинација врз основа на оценката на светските патници на TripAdvisor. Оваа година Лондон беше ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 9 1 2 9