среда, септември 22, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Најстрого чувана тајна во СФРЈ: Во случај на нуклеарен напад на Југославија, Тито ќе се криеше во „ИСТАНБУЛ“! (ВИДЕО)

Нуклеарниот бункер на Тито, со кодно име „Истанбул“, е една од најстрого чуваните тајни на Југославија. Изграден е со цел ...

Прочитај повеќе

На аукција: Луксузната резиденција на поранешната југословенска република (фото)

Една од последните луксузни резиденции во Њујорк, претставува светло архитектонско ремек-дело од златниот век во Америка, излегува на аукција за ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 2 1 2
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00