четврток, септември 23, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: србија

Уште една експлозија во српската фабрика „Слобода“ во Чачак, има повредени, евакуација на граѓани

Силна експлозија одекна во Чачак вечерва околу 20 часот, пишуваат српските медиуми. Според порталот Нова.рс, во фабриката „Слобода“ се случила ...

Прочитај повеќе

Супстанцијата за „спутник В“ пристигнува во Србија: ќе бидат произведени 4 милиони вакцини

Супстанцијата за производство на вакцината „спутник В“ пристигнува во Институт „Торлак“ во попладневните часови, а производството на вакцината во тој ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 49 1 2 49
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00