среда, декември 8, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: рецесија

Економијата се опоравува: Еврозоната излезе од рецесија, американскиот БДП на ниво пред пандемија

Податоците беа објавени минатата недела, кои покажаа дека најголемите светски економии постојано се опоравуваат од кризата со корона, со тоа ...

Прочитај повеќе

„Finance Think“: Затворањето на економијата и ограниченото движење ја предизвикаа најголемата рецесија

Институтот за економски истражувања и политики „Finance Think“ во најновиот квартален „Макроекономски монитор“ оценува дека затварањето на економијата и ограниченото ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 28 1 2 28
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00