вторник, октомври 19, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: претставници

Анѓушев: Приоритет на Владата е „Југохром“ да се рестартира, ќе направиме напори за заем за филтри

Заменик-претседателот на Владата задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, оствари средба со претставници на менаџментот и синдикалната организација на Југохром ...

Прочитај повеќе

Проектот за „Скопје 2014“ ќе ја претставува Македонија на Венециското биенале за архитектура

Годинешното Архитектонско биенале во Венеција поставено од кураторите архитекти Ивон Фарел и Шели Мекнамара се темели на темата за слободата ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 7 1 2 7
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00