недела, февруари 28, 2021
11 °c
Skopje
3 ° нед
5 ° пон
6 ° вто

Tag: предизвици

Ангеловска-Бежоска: За побрз раст на малите економии се неопходни поголем извоз и продлабочување на интеграцијата во меѓународната економија

И во текот на ковид-кризата, извозниот сектор е клучен за економијата. Искуствата покажуваат дека за побрза реална конверегенција, за малите ...

Прочитај повеќе

Лагард најави ревизија на стратегијата на монетарна политика

Ревизија на стратегијата на монетарната политика, решавање на проблемите со климатските промени и социјалната нееднаквост: новата претседателка на Европската централна ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 4 1 2 4