среда, април 21, 2021
6 °c
Skopje
10 ° сре
12 ° чет
8 ° пет

Tag: првенство

Екс-претседателот на Барселона: Ако Реал беше лидер, првенството ќе завршеше пред предвиденото

Поранешниот претседател на Барселона, Жоан Гаспар, изрази став дека првенството на Шпанија не е завршено пред предвиденото, поради фактот што ...

Прочитај повеќе

Националните фудбалски федерации бараат одложување на Евро 2020, претседателот на УЕФА Чеферин против

Фудбалските федерации на неколку земји побараа од УЕФА да го одложи Европското фудбалско првенство 2020, објави италијанското издание на „Тутоспорт“. ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 98 1 2 98