среда, декември 8, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: потекло

Мистичното овошје на римските војници! Вкусот е киселкасто-сладок, а лековитите својства се користат веќе илјадници години!

Потекнува од југозападна Азија и југоисточна Европа. Во регионот на Каспиското езеро, односно северен Иран, се одгледува околу 3.000 години. Во ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 4 1 2 4
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00