среда, декември 8, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: португалија

Хаос во Португалија – Полицијата пукаше во воздух за да ги смири играчите на Виторија и Олимпик(ВИДЕО)

Натпреварот помеѓу вторите екипи на Виторија Сетубал и Олимпик Монти бил прекинат поради масовна тепачка, што се случила во делот ...

Прочитај повеќе

Роналдо ја прослави јубилејната, 100-та победа со репрезентацијата на Португалија

Еден од најдобрите фудбалери на светот, Кристијано Роналдо, синоќа ја забележа 100. победа со португалскиот национален тим. Португалија во пријателски ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 15 1 2 15
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00