четврток, септември 23, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: пласман

Ковид – 19 го “зарази” и земјоделството: намалена побарувачка, раст на трошоците за производство, проблеми со откуп, несигурен пласман!

Центарот за истражување и креирање политики и Националната федерација на фармери спроведоа истражување, колку пандемијата удрила врз земјоделството во Македонија. ...

Прочитај повеќе

Македонската фудбалска репрезентација обезбеди најдобар пласман во еден квалификациски циклус

Со голот на Бобан Николов постигнат во финишот на првото полувреме, македонската фудбалска репрезентација вечерва го совлада Израел со 1:0. ...

Прочитај повеќе

Реформи во земјоделството, висок квалитет во млекопроизводството за пласман на пазарот

Земјоделски реформи во производството на индустриски култури и промени во модернизацијата и повисок квалитет во млекопроизводството се главните аспирации на ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 33 1 2 33
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00